Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг (SIAPS)
Бенефіціар

Міністерство охорони здоров'я України

Виконавець

Management Sciences for Health

Донор

Агенство США з міжнародного розвитку (USAID)

Реципієнт

Міністерство охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА, Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА

Терміни

01.10.2012 - 30.09.2017

(Проект завершено)

Бюджет

8 млн.дол. США

Регіони

Вінницька область

Дніпропетровська область

Запорізька область

Київська область

Кіровоградська область

Одеська область

Полтавська область

Сумська область

Черкаська область

Чернівецька область

Чернігівська область

Категорія

Результати

1. Надання технічної допомоги МОЗ у проведенні Оцінювання Національної системи забезпечення лікарськими засобами (ЛЗ) (ИБСА).

2. Впровадження Оцінки використання лікарських засобів задля вдосконалення та практик призначення та дотримання режимів лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів та пацієнтів з мультирезистентним ТБ.

3. Надання допомоги МОЗ у впроваджені науково- обґрунтованого гармонізованого Переліку основних лікарських засобів як єдиної основи для державних закупівель.

Досягнуто

1. Завершено аналіз зібраних даних та написання звіту щодо Оцінювання Національної системи забезпечення лікарськими засобами.

2. Завершено навчання з Оцінки медичних технологій, організованого для членів Комітету з відбору та використання лікарських засобів. Положення щодо відбору лікарських засобів до національного переліку було погоджено Міністерством юстиції. Фінальний проект нового національного Переліку основних лікарських засобів опубліковано для громадського обговорення.

3. Посилення потенціалу Державного експертного центру МОЗ для проведення пасивного нагляду в рамках програм охорони здоров’я шляхом продовження розробки Інформаційної системи з автоматизованого моніторингу побічних реакцій та відсутності ефективності лікарських засобів (PAIS) враховуючи узгоджені специфікації.

4. Завершено пілотування PAIS. За результатами пілоту розроблено план фіналізації функціоналу системи. Після успішного пілотування PAIS передано на баланс ДП “Державний експертний центр”.