Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій
Бенефіціар

Міністерство охорони здоров'я України

Виконавець

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Донор

Уряд ФРН

Реципієнт

ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України"

Терміни

01.01.2013 - 31.03.2018

(Проект завершено)

Бюджет

6,59 млн.Євро

Регіони

Національний проект

Категорія

Результати

1. Розбудова та інституціоналізація національної багатосекторної політики у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу

2. Профілактика ВІЛ серед загального населення

3. Профілактика ВІЛ і популяризація здорового способу життя серед молоді та персоналу  навчально-освітніх закладах.

4.  Заходи та підвищення кваліфікації для медичних закладів

Заходи

Технічна та експертна підтримка, залучення у розробку інформаційних кампаній, навчальні візити та тренінги для представників УЦКС і регіональних Центрів боротьби та профілактики зі СНІДом.

Впровадження Всеукраїнської інформаційної кампанії «Не Дай СНІДу Шанс!» з 2009, що включає розробку зовнішньої реклами, плакатів, заходи з питань профілактики і толерантності до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом для медичних та освітньо-навчальних закладів. Розробка електронного ресурсу з питань ВІЛ/СНІД  для загального населення.  Масові заходи, спрямовані на привернення уваги до проблем ВІЛ/СНІДу, а саме концерти, заходи з тестування на ВІЛ

Впровадження освітніх превентивних програм з питань ВІЛ і популяризації здорового життя для молоді в навчально-освітніх закладах, а саме Маршрут Безпеки (цільова аудиторія, діти віком від 15 до 20 років), Чесна гра (діти віком від 12 до 17 років) шляхом навчання вчителів основ здоров’я та фізичної культури у співпраці з Міністерством освіти і науки України і обласними Департаментами освіти і науки.
Крім того, проводяться освітні заходи для персоналу навчальних закладів (вчителів основ здоров’я, методистів) за тренінговим модулем «Профілактика ВІЛ на робочих місцях»
Робота зі студентами та співпраця с університетами
КПІ, Одеський медичний Університет, Авіаційний інститут, Національний університет «Києво-Могилянська академія та інші по впровадженню та підтримки ініціатив, що до профілактики ВІЛ та вірусних гепатитів

Впровадження навчального модулю «Ефективне консультування та мотивація до тестування на ВІЛ пацієнтів центрів первинної медико -санітарної допомоги і профілактика стигматизації людей, що живуть з ВІЛ для сімейних лікарів».

Досягнуто

Протягом 2009-2015 рр візити до Федеральної Агенції з роз’яснювально-просвітницької роботи в галузі охорони здоров’я Німеччині (BZgA), Інституту Роберта Коха, «Допомога з питань СНІДУ» (AIDS-Hilfe) та інші організації для представників УЦКС та інших державних організацій, які здійснюють політику у сфері ВІЛ/СНІД,
У червні 2016 році відбувся візит української делегації до Німеччини і Бельгії з метою ознайомлення найкращими практиками системи громадського здоров’я Німеччини, її ефективним функціонуванням, що засновується на принципах децентралізації у секторі охорони здоров’я. Зустрічі відбулися у Федеральному міністерстві економічного співробітництва та розвитку (BMZ), Парламенті Німеччини з представниками Комітетів з питань охорони здоров’я та бюджету, у Федеральному міністерстві охорони здоров’я Німеччини (BMG), Інституті Роберта Коха (RKI), у Єврокомісії
Займаються розробкою сайту МОЗ

З 2009 по вересень 2016 року було розроблено 5 хвиль інформаційної кампанії, спрямованої на використання презервативів, популяризацію відповідального ставлення до здоров’я та тестування на ВІЛ. За результатами незалежного дослідження GFK серед населення України, проведеного у 2015 році, частка тих, хто знає про всі шляхи іфікування ВІЛ, що пов’язані з ризикованою поведінкою, зросла з 37% у 2014 до 46 % у 2015. А попит на інформацію про проблему ВІЛ/СНІД задля захисту власного здоров’я є високим.       З 2010 по жовтень 2016 року проведено ряд концертів і фестивалів. З 2014 року  було проведено 2 акції на тестування на ВІЛ/СНІД у мережах гіпермаркетів АШАН ( У 2015 – 3069 осіб було протестовано на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс, у 2014 – 2045).

З 2014 по вересень 2016 року проведено 25 тренінгів для навчання вчителів (вчителі основ здоров’я і вчителів фізкультури) за програмами «Маршрут Безпеки» і «Чесна гра» у Дніпропетровській та Запорізькій областях. Натреновані вчителі охопили 4072 дітей, 642 батьків за методикою «Маршрут Безпеки», 4052 дітей за методикою Чесна гра. Всього охолоплено 630 шкіл Дніпропетровської області, 340 шкіл у Запорізькій області.
З 2014 по вересень 2015 проведено 19 тренінгів для навчання вчителів (основи здоров’я, методисти, психологи, заступники директорів з виховної роботи) за тренінговим модулем «Профілактика ВІЛ на робочих місцях». Натреновані вчителі провели навчання для 4388 персоналу навчального закладу.
У червні 2016 року з метою поширення тренінгових методик у освітньо-навчальних закладах, було відібрано 40 шкіл та ПТНЗ Дніпропетровської області для створення тренінгових кабінетів.

З 2014 проведено 71 тренінг для 1732 сімейних лікаря  з метою набуття знань і навичок необхідних для консультування у зв‘язку з тестування на ВІЛ-інфекцію  за ініціативою медичного працівника.  Набуття навичок роботи зі швидкими тестами, а також формування толерантного ставлення до представників  уразливих на ВІЛ груп населення.ПОКРИЛИ ПОВНІСТТЮ ДНІПРО. У 2017 покриють все Запор.